Termy Bania

Terma Białka w Białce Tatrzańskiej to miejsce niezwykłe - łączy w sobie rozrywkę parku wodnego, komfort SPA oraz lecznicze właściwości termalnego wypoczynku. Wszystko to dopełnia położenie w bezpośrednim sąsiedztwie największego w Polsce kompleksu narciarskiego. Interesujące rozwiązania architektoniczne pozwalają na rozrywkę i relaks w niezwykle stylowych wnętrzach, zaskakujących intrygującymi połączeniami góralskiego folkloru i nowoczesnego designu.

Wodę termalną pozyskujemy z głębokości 2500 m, a jej temperatura osiąga 72 °C. To tylko liczby, które jednak wiele obrazują - do dyspozycji gości jest prawie 9 000 m² wodnej rozrywki i relaksu. Biorąc pod uwagę sprecyzowane potrzeby użytkowników, podzieliliśmy obiekt na kilka stref, dostosowanych do konkretnych preferencji. Wszystkie plaże i główne niecki wewnętrzne mają swoja kontynuację na zewnątrz budynku, tworząc tym samym naturalnie skomponowane wnętrza krajobrazowe. W zależności od potrzeb są wydzielone zarówno pomiędzy sobą jak i terenem zewnętrznym, poprzez naturalnie uformowane skarpy oraz kompozycje zieleni. 

Zachodni fragment działki, pomiędzy budynkiem i plażami całorocznych basenów z jednej strony a naziemną linią energetyczną z drugiej, przeznaczony został dla elementów, które czynne będą tylko w sezonie letnim, stanowiąc integralną część kąpieliska. Mieści się tutaj: niecka basenu pływackiego wraz z trybuną, niecka basenu rekreacyjnego wraz plażami utwardzonymi i trawiastymi, zespół zjeżdżalni wodnych wraz z lądowiskiem, boiska sportowe i amfiteatr.

Powrót